Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Raciborski Piknik Leśny za nami!

W niedzielę, 3 września, Racibórz został opanowany przez miłośników przyrody, którzy wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu - Raciborskim Pikniku Leśnym. To niezwykłe święto przyrody, dostarczyło uczestnikom niezapomnianych wrażeń i edukacyjnych przeżyć.

Podziękowanie kierujemy do Urzędu Miasta Racibórz za zorganizowanie tego wspaniałego wydarzenia w naszym Arboretum
 
Gwiazdą kulinarnej części pikniku była Siostra wiatru - opowieść o tym, jak żyć prawdziwie, która przygotowała pyszne placuszki z pokrzywą i kurdybankiem, a także niezwykłą czekoaldę sosnową i wiele innych smakołyków. Jej stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i zapewniło wszystkim uczestnikom pełne brzuchy.
 
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Katowicach oddział w Raciborzu, przeprowadził fascynujące prelekcje na temat paszportów roślin, oznaczeń drewna oraz szkodników, które zagrażają naszym roślinom. Dzieci miały okazję samodzielnie poszukiwać szkodników na drzewach i na polanie, a następnie oglądać je pod binokularem, co stanowiło niezwykłą lekcję edukacyjną.
 
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Raciborzu przygotowała repliki grzybów tych trujących i jadalnych. Dla najmłodszych uczestników przygotowała wiele zagadek i zadań plastycznych, które rozbudzały ich ciekawość i kreatywność.
 
Sklep Zoologiczny ZOO-MAR w Raciborzu przybliżył tajemnice karaczanów, wijów olbrzymich, ślimaków, żółwi i królików. Uczestnicy mieli okazję dotknąć i bliżej poznać te fascynujące stworzenia.
 
Teatr Atofri umilił czas koncertem kołysankowym, wprowadzając atmosferę relaksu i spokoju.
 
Największą atrakcją pikniku były drapieżne ptaki od firmy Falcon. Sowy, orły, myszołowy zachwycały rozmiarem i majestatem. Uczestnicy mieli unikalną możliwość podziwiania tych wspaniałych ptaków oraz dotknięcia ich piór.
Raciborski Piknik Leśny to wydarzenie, które zjednoczyło społeczność lokalną, przypomniało o pięknie i wartościach przyrody, a także dało możliwość wymiany poglądów i doświadczeń.
 
 
Dziękujemy wszystkim za udział i już teraz nie możemy się doczekać kolejnej edycji tego niezwykłego święta natury!