Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu

Aktualności

Artykuły

Rośliny wczesnowiosenne

Przejdź do - Rośliny wczesnowiosenne

Minął już pierwszy miesiąc kalendarzowej wiosny. Mimo że pogoda nie rozpieszcza nas wysokimi temperaturami, las zaczął już zachwycać kolorami. Dla roślin runa obecne warunki atmosferyczne są bardzo korzystne. Wegetacja drzew dopiero powoli "rusza", a co za tym idzie promienie słońca docierają do gruntu i roślin runa przedłużając ich wegetację. 

Czytaj więcej o: Rośliny wczesnowiosenne

CITES plants of Europe

Przejdź do - CITES plants of Europe

Nasz wiekowy las i jego bogactwo przyrodnicze ma swój malutki wkład w piękną słoweńską publikację. Zamieszczone w niej zdjęcia kruszczyka sinego (Epipactis purpurata) pochodzą z Arboretum, mieliśmy też zaszczyt przygotować opis tego gatunku.

Piknik na powitanie wiosny w Ogródku Jordanowskim

Przejdź do - Piknik na powitanie wiosny w Ogródku Jordanowskim

Serdecznie zapraszamy 21 marca do Ogródka Jordanowskiego na Piknik z okazji Powitania wiosny. Każdy znajdzie coś dla siebie. Warto zapoznać się z harmonogramem imprezy, aby żadna atrakcja Wam nie umknęła.

W piknik zaangażowało się wiele instytucji miejskich, oświatowych, stowarzyszeń, każda z nich zaprosi Was do przygotowanych przez siebie aktywności. Będą też występy artystyczne. 

Do zobaczenia!

Spotkanie z Elżbietą Skrzymowską w Bibliotece na Ostrogu

Zapraszamy do zapoznania się z relacją ze spotkania "Cztery pory roku w Arboretum Bramy Morawskiej", które odbyło się 15 lutego w filii bibliotecznej na Ostrogu. Dziękujemy wszystkim licznie przybyłym za zainteresowanie i oczywiście zapraszamy do Arboretum.

https://www.biblrac.pl/pl/site/wydarzenie/2539-klub-przyjaciol-biblioteki---spotkanie-z-elzbieta-skrzymowska.html

Nowe tablice informacyjne w Arboretum

Przejdź do - Nowe tablice informacyjne w Arboretum

Wraz we współpracy ze Stowarzyszeniem Odra 1945 pracujemy nad wykończeniem zagospodarowania otoczenia przy schronie przeciwlotniczym znajdującym się na terenie naszego Arboretum. Bezpośrednio przy schronie, jak też przy kochbunkrze pojawiły się nowe tablice informacyjne dotyczące tych obiektów.  Możecie się z nich dowiedzieć, czym był kochbunker i jaką rolę pełnił schron polowy. Informacje te opracowane zostały też w językach niemieckim, angielskim i czeskim.