Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Ścieżka przyrodnicza "Co mówi las?"

Odnowiona została ścieżka przyrodnicza w Arboretum o nazwie "Co mówi las?".  Jej początek znajduje się przy głównym wejściu do lasu od strony parkingu. Można ją z powodzeniem odwiedzać indywidualnie, rodziną lub przyjaciółmi, czy w ramach zajęć edukacyjnych prowadzonych przez pracownika Arboretum.
Ścieżka biegnie po zróżnicowanym terenie. Jej długość to około dwa kilometry, spokojny spacer leśnym traktem zajmuje około dwóch godzin. Czas ten spędzicie na bliskim kontakcie z naturą, a dzięki tablicom edukacyjnym dowiecie się ciekawostek zarówno ze świata roślin, jak i zwierząt.
 
Nowe tablice na ścieżce "Co mówi las?"  zostały sfinansowane z budżetu Miasta Racibórz oraz dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
 
Ulotki informacyjne o ścieżce dostępne są w biurze Arboretum i w punkcie Visit Racibórz (ul. Długa 2/5, 47-400 Racibórz)