Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Co mówi las? - ścieżka przyrodnicza w Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu

 

 

W 2022 r. odnowiona została ścieżka przyrodnicza pod nazwą "Co mówi las?".  Jej początek znajduje się przy głównym wejściu do Arboretum Bramy Morawskiej od strony parkingu, po prawej stronie. Można ją z powodzeniem odwiedzać samemu, ze swoją rodziną, ze swoją klasą lub w ramach zajęć edukacyjnych prowadzonych przez pracownika Arboretum.
Ścieżka biegnie po zróżnicowanym terenie. Jej długość to około dwa kilometry, spokojny spacer leśnym traktem zajmuje około dwóch godzin. Czas ten spędzicie na bliskim kontakcie z naturą, a dzięki tablicom edukacyjnym dowiecie się wielu ciekawych informacji zarówno ze świata roślin, zwierząt, grzybów, jak też z dziedziny ekologii lasu.
W 2023 r. na trasie ścieżki ustanowiono pomnik przyrody. Jest to przepiękny buk pospolity odmiany 'Atropunicea'.  Przy drzewie znajduje się tabliczka informacyjna.
Z uwagi na naturalny charakter ścieżki, zalecamy założenie odpowiedniego obuwia trekkingowego.
 
Nowe tablice na ścieżce "Co mówi las?"  zostały sfinansowane z  budżetu Miasta Racibórz oraz dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.