Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Informacja

Drodzy Państwo, z uwagi na liczne telefony i zapytania, jak też zbliżający się dzień dziecka, informujemy, że na terenie Arboretum wszystkie atrakcje są czynne, również w sam poniedziałek, 01.06.2020, mini-ZOO będzie otwarte.
Wstęp jest bezpłatny.

Komunikat

Przejdź do - Komunikat

Szanowni Państwo,
na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r. działalność ogrodów botanicznych nie została ograniczona. Prosimy mieć na uwadze, że według tego Rozporządzenia na terenie ogrodów botanicznych (a takim jest Arboretum Bramy Morawskiej) powinno się mieć założoną maskę albo chustę.
Bardzo ważna kwestia!
Prosimy o szacunek dla przyrody. Regulamin Arboretum w punkcie 2 zabrania na terenie Arboretum m.in. wykopywania roślin, zrywania liści, kwiatów, owoców, nasion i niszczenia zieleni.

Składamy wszystkim życzenia pełne nadziei

Przejdź do - Składamy wszystkim życzenia pełne nadziei

 

 

Zajęcia w Arboretum

Przejdź do - Zajęcia w Arboretum

W związku z zagrożeniem koronawirusem informujemy, że zajęcia dla grup zorganizowanych w Arboretum zostały zawieszone do odwołania. 

Konkurs LASOWISKO - można się już zgłaszać

Przejdź do - Konkurs LASOWISKO - można się już zgłaszać

Do 3 kwietnia 2020 roku można się zgłaszać do konkursu wiedzy o lesie LASOWISKO. Konkurs jest dedykowany uczniom klas VI i VII szkół podstawowych powiatu raciborskiego. Podobnie jak w zeszłym roku, współorganizatorami konkursu są Prezydent Miasta Racibórz, Szkoła Podstawowa nr 3 im. K.K. Baczyńskiego w Raciborzu i Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu.  Szczegółowe informacje i dokumenty znajdują się w zakładce LASOWISKO w menu głównym naszej strony.