Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Kamyczkowo - zielnikowo

Przejdź do - Kamyczkowo - zielnikowo
Dzisiejsze warsztaty "Kamyczkowo-zielnikowo" były wspaniałe. Dzieci to najlepsi odbiorcy :) mamy nadzieję, że zapamiętają je tak samo pozytywnie jak my. Warsztaty odbyły się w ramach akcji "Lato w mieście". Były dedykowane najmłodszym dzieciom. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za dobrą zabawę. 
Zdjęcia wykonała nasza praktykantka Kasia Palczewska

Zbuduj hotel dla owadów - warsztaty

Przejdź do - Zbuduj hotel dla owadów - warsztaty
21 lipca 2021 r. o godzinie 17:00 odbyły się warsztaty, w czasie których wyposażyliśmy w hotele dla owadów trzy łąki miejskie przy ul. Reymonta. Jeden hotel stanął też w Parku Zamkowym.
Dzięki obecności całych rodzin było międzypokoleniowo i bardzo wesoło, a swój wkład w troskę o pożyteczne owady mieli zarówno starsi jak i najmłodsi mieszkańcy Raciborza.
Prócz dobrej zabawy, przedsięwzięcie niosło również wartość edukacyjną. Każdy z uczestników mógł się dowiedzieć jak i czym powinno się wypełnić takie hotele, dlaczego muszą być skierowane na południe i po co zabezpiecza się je siatką.
Materiały na hotele zakupiło Miasto Racibórz, zbudowali je wychowankowie Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Raciborzu a za wypełnienie hoteli i poprowadzenie warsztatów odpowiadało Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu
Na miejsce docelowe hotele przywiozło Przedsiębiorstwo Komunalne w Raciborzu.
Dziękujemy Wam – mieszkańcom – za udział w warsztatach i zaangażowanie!
Zdjęcia z warsztatów wykonała praktykantka Arboretum - Katarzyna Palczewska.

Letnia leśna kąpiel w Arboretum Bramy Morawskiej

Zapraszamy na letnią edycję leśnych kąpieli w Arboretum Bramy Morawskiej, czyli na spacer, w czasie którego zanurzymy się wszystkimi zmysłami w lesie i jego doświadczaniu.
Tematem przewodnim na tą porę roku będą dla nas obfitość i pokój.
Liczba miejsc, podobnie jak wiosną, to 10 osób. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Zapisy:
arboretum.raciborz@interia.pl lub sigrunsiostrawiatru@gmail.com. Prosimy o podanie swojego imienia i nazwiska oraz numeru do kontaktu.

Zbuduj domek dla owadów na miejskich łąkach

Zachęcamy do wzięcia udziału w warsztatach, które poprowadzimy dla Was 21 lipca o godz. 17:00 przy Cmentarzu Żołnierzy Armii Radzieckiej (ul. Reymonta).

W czasie warsztatów nauczycie się, czym i jak wypełnić hotele dla owadów tak, by służyły im właściwie przez cały rok.

Wypełnimy cztery hotele, pomalujemy je i posadowimy na założonych tam przez Miasto Racibórz łąkach.

Zapisy pod adresem mailowym am@um.raciborz.pl lub pod numerem telefonu (32) 755 0737 w godzinach pracy Urzędu Miasta.

Zaproszenie na warsztaty

Jak postąpić, gdy znajdziesz młodą sowę

Przejdź do - Jak postąpić, gdy znajdziesz młodą sowę

Młode sowy zaczynają okres samodzielnego życia, w związku z czym obecnie bardzo często możemy spotkać je siedzące na ziemi. Wynika to z tego, że młode sowy uczą się latać. Rodzice opiekują się nimi w porze nocnej, natomiast w ciągu dnia wszystkie sowy odpoczywają. Jeśli sowa którą zobaczysz nie jest ranna, po prostu posadź ją na gałęzi najbliższego drzewa. Pamiętaj o ubraniu rękawic, gdyż małe sowy mają ostre szpony i dziób. Wzywanie pomocy w takim wypadku nie jest potrzebne.